Petroyağ Endüstriyel Yağları

  • Anasayfa
  • Petroyağ Endüstriyel Yağları

PETROYAĞ

Endüstriyel yağ pazarı içinde % 22 lik pazar payı ile sektöre yön veren oyuncular arasında olarak Türk sanayisine hizmet veren, pazar payı her geçen gün artıan, tescilli markalarıyla, yurt içinde 20 bayi ile 600’ün üzerinde sanayi kuruluşuna hizmet veren Petroyağ, etkin ihracat ekibi ile 40 ülkede yer almayı hedefliyor.

Petroyağ, sorumluluklarının farkında olarak, tekstilden gıdaya, demir-çelikten kozmetiğe uzanan geniş bir yelpazede, hayatın her noktasında kullanılan ve insan sağlığı için önem taşıyan endüstriyel yağların kalitesini de en üste taşıyor.


beyaz-yaglar
Beyaz Yağlar

Doymuş non-polar hidrokarbonlardan oluşan, petrolün çok iyi rafine edilmiş halidir. Renksiz, kokusuz, hidrofobik, floresan olmayan mineral yağladır. Kozmetik, tekstil, ilaç, tarım, plastik gibi endüstride bir çok alanda kullanılır.

vazelin
Vazelin

 Yüksek saflıkta, homojen yapıda, beyaz görünümlü merhem kıvamındadır. Medikal, kozmetik, Kauçuk üretimi ve veteriner ilaçlarında kullanılır.

proses-yaglar
Parafinik Yağlar Naftanik Yağlar Aromatik Yağlar

Köpük kesici, yapıştırıcı üretimi, deri kimyasalları üretimi, conta, ayakkabı tabanı üretimi; PP, PE, PS üretimlerinde katalist taşıyıcı olarak kullanılır ; termoplastik üretimlerinde plastifiyan olarak kullanılır.

İyi rafine edilmiş teknik beyaz yağlardır. Otomotiv sanayi için kauçuk uygulamaları, yapı endüstrisi, asfalt üretimi, yapıştırıcı, baskı mürekkebi üretimi, otomotiv lastik üretimi, hortum, kablo ve bununla birlikte gıda ile temas etme riski olan plastik ürünlerin imali olmak üzere, hot melt üretimi, proses sanayi, gıda makineleri için madeni yağ formülasyonları ve gres üretiminde güvenle kullanılabilmektedir.

Kauçuk işlemesinde kullanılan, düşük ve yüksek sıcaklıklarda çalışabilen aromatik proses yağlarıdır. Dayanıklılık ve yük performansında katkı sağlar.

trafo-yaglari
TrafoYağları

Elektriksel yalıtım ve termal stabilite özelliklerine sahip trafo yağları genellikle naftanik esaslı yağlardır. Korona ve kıvılcımı önlemek ve soğutma amaçlı,güç ve dağıtım trafolarında kullanılır.

hadde-yaglari
Hadde Yağları Uyumlu Yağlar Yağlayıcılık Arttırıcı Katkılar

Saf parafin bazlı yapıdadır. Düşük oranda sülfür ve aromatik içeriğe sahiptir. Alüminyum ve alüminyum alaşım haddeleme milleri için uygundur. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi Standartlarının (U.S. Food and Drug Administration) FDA 21 CFR 178.3620 (b) şartnamesini karşılarlar.

Alüminyum haddeleme prosesleri için tasarlanmış, Petroyağ haddeleme yağları ile uyumlu olarak çalışan yatak yağlarıdır. Bununla beraber bu ünitelerin hidrolik sistemleri için özel olarak geliştirilmiş hidrolik yağlarıdır. Leke problemlerini ortadan kaldırır.

Alüminyum soğuk haddeleme prosesinde kullanılan, yağlama performansını arttırmak için geliştirilmiş katkıdır. Uygulamaya göre kullanım konsantrasyonları değişkenlik gösterebilir.

metal-isleme-yaglari
Metal işleme Ve Şekillendirme Yağları

Yüksek derecede yağlama özelliğine sahip, çok yönlü ve geniş uygulama alanı sunar. Pas, kir, bakteri ve mantar oluşumuna karşı dayanım gösterir. Emülsiyon dağılımına karşı mükemmel dayanım gösterir.

demir-calik-kalip-ayirici-yaglar
Demir-Çelik Kalıp Ayırıcı Yağları İnşaat Kalıpları Ayırıcı Yağlar Refrakter Kalıp Ayırıcı yağlar

Döküm makinalarında kalıp ayırıcı olarak geliştirilmiş ürünlerdir. Şekil alacak metal ile kalıp arasında çok daha kararlı yağ film tabakası oluşturarak metal ile kalıp yüzeyi arasında oluşabilecek aşınmayı engeller.

Çelik, plywood ve tahta kalıpları betondan ayırmak için uygundur. Beton yüzeyde iz bırakmadan, düzgün ve pürüzsüz beton yüzeyleri elde etmeyi sağlar. Kalıpların ömrünü uzatırken, kalıp bağlantı ekipmanlarında paslanmayı engeller.

Modern tuğla, ateş tuğlası, dekoratif tuğla, kaldırım taşı üretimlerinde üretim tekniklerine uygun kalıp ayırıcılardır. Yüksek parlama noktası ve düşük viskozite özelliği ile zor koşullarda mükemmel sonuçlar elde edilir.

petroyag-endustriyel-yaglar
Yüksek Gerilim İletkenleri İçin koruma Gresi Yüksek Performanslı Halat Yağlayıcıları

Yüksek gerilim hatlarında , iletkenlerin korunması için üretilen çok amaçlı greslerdir. Aşınmaya, oksidasyona ve korozyona karşı koruma sağlar. Ortam koşullarından 210 °C’ye kadar sıcaklıklarda gerilim hatlarını korurken, -50°C’ye kadar ürün stabilite özelliğini kaybetmez. Arıza sonrası hatlarda oluşabilecek yağ sızıntısını minimuma indirir.

Sürtünme ve aşınmayı en aza indirgemeyi amaçlayarak, baz yağların kalınlaştırıcı formülü ile, çelik tel halatların korunması ve yağlanması için üretilmiştir. Yüksek yük taşıyan halatlarda oluşan titreşimler halatların ömrünü azaltırken, yüksek performanslı tel halat yağlayıcıları metal yüzeyler arasında düşük sürtünme bariyerleri oluşturarak , sürtünmeyi azaltır ve aşınmayı minimize eder.

silme-yaglarir
Silme Yağları

Havacılık sektörü için özel üretilmiş yüksek saflıkta baz yağlardır. Gösteri uçaklarında duman oluşumunu sağlar. Kolay uygulanabilir, çevre ile uyumludur. Uçak yakıtı ile uyum içerisinde çalışır.

tel-cekme-yaglari
Alimimyum Tel Çekme Yağı Bakır Tel Çekme Yağı Pslanmaz Çelikten Tel Çekme Yağı

Mineral ve sentetik yağlardan geliştirilen özel formulu ile , alüminyum metaline yapışma özelliği ile güçlü bir yağlayıcı tabaka oluşturur. Tabaka sayesinde parçalanmayı aza indirgeyerek, kasnak ve yatakları korur ve uzun yağlama süresi sağlar.

Bakır ve kalaylı bakır ağırlıklı tellerin çekimi için geliştirilmiş ürün grubudur. Haddelerde ve konilerde aşınmayı azaltırken, tel çekme hızı arttırır. Mükemmel emülsiyon kararlılığı ile, tel kopmalarını en aza indirger. Katkı içeriği ile, köpürme ve bakteri oluşumunu minimumda tutar. Makine aksamlarını ve tel yüzeyini paslanmaya karşı korur.

Çelik tellerin nemli çekimi için tasarlanmış ürün, parlak tel üretimi sağlar. Üretilen tellerde üstün yüzey kalitesi oluştururken, sıcaklık ve oksidasyon bozunmasına karşı koruma sağlar.

gida-uyumlu-yaglar
Gıda Uyumlu Yağlar Gıda Uyumlu Gresler

Kestart hamur kesme makinelerinin yağlanması amacı ile özel olarak üretilmiş bitkisel kökenli ürünler ve bunun yanı sıra gıda ve içecek makinalarında kullanılan kompresör, hidrolik, zincir ve dişli yağlarıdır.

Farmasötik beyaz yağlar, alüminyum sabun ve anhidrit kalsiyum sabundan üretilen, gıda üretim tesis ekipmanlarında kullanıma uygun greslerdir.

isi-transfer-yaglari
Isı Transfer Yağları

Isı transfer sistemlerine çıkan ısıyı nakletmek için kullanılır. İstenilen sıcaklık aralıklarına göre uzun vadede güvenilir işlem garantisi sunar.

tekstil-yaglari
Yuvarlak Örme Makinası Yağı Dikiş Makinası Yağı

Polipropilen big-bag ve çuval üretiminde su ile karıştırılarak kullanılmak üzere farmasotik kalite baz yağlardan özel olarak geliştirilmiş özel bir üründür.

Dikiş makinelerinin iğne, platin, kam ve diğer hareketli parçalarının yağlanmasında kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş çok amaçlı dikiş makinesi yağıdır. Eşsiz yapısı sayesinde hareketli parçaları aşınmaya karşı koruyarak ömürlerini arttırır, pasa karşı korunmasını sağlar.